Mi újság a József Attila-lakótelepen? – kérdeztük plakátjainkon.
Az ÁRH fókuszai közül a „Kinyílunk” volt, amit választottunk, és idén először több civil szervezetet is meghívtunk, nem csak saját jogon szervezkedtünk. Igyekeztünk minden olyan témát felvonultatni, ami aktuálisan foglalkoztatja a helyieket.
Az egyesületi/alapítványi keretek között működő csoportok (Anyahajó, Medáliák, Ferencvárosi Közösségi Alapítvány) mellett informális kör (Írisz Családi Kör) és aktuális témára szerveződött tömörülés (Aranykapu Swimathon Csapat), sőt a református egyház képviselője (KÜLLŐ), valamint néhány teljesen civil civil, „lelkes lakos” is bekapcsolódott a programba. Mind kaptak egy-egy standot, ahol lehetőségük volt bemutatni azt, amivel foglalkoznak.
Mi, Anyahajós aktivisták kiállítást rendeztünk eddigi tevékenységünk legszebb pillanatainak bemutatására, lufikat fújtunk, közbizalom-kérdőíveket töltettünk ki, bemutatkozott termékeivel a Horgolókörünk, és még egy kis kihelyezett Hordozókör is működött a háttérben kölcsönzéssel és oktatással. Közben Facebook oldalunkon élő közvetítésekkel és fotóriportokkal folyamatosan hírt adtunk a helyszíni történésekről.
Hogy igazi helyi ügy is szóba kerüljön, azzal a kérdéssel fordultunk a járókelőkhöz, mondják el, milyennek szeretnék látni a lakótelepünket, mitől lenne az szebb és élhetőbb. A válaszokat molinónkra ragasztottuk, majd összegyűjtöttük és terveink szerint felhasználjuk majd a Szűcs Balázs főépítész által őszre ígért , a József Attila-lakótelepi tervpályázathoz kapcsolódó közösségi tervezés során.
A hab a tortán az volt, hogy vendégül láthattuk a Ferencvárosi Közösségi Alapítványtól a Rádió Rádayt, akik közösségi netrádiós adást sugároztak a helyszínről a Tilos Rádiónak köszönhetően. (Amint a szerkesztett adás linkje birtokunkba kerül, meg fogjuk osztani itt és minden más online felületünkön, hogy utólag is hallgatható legyen.)
A műsorvezetők – Barna Era, az alapítvány kurátora és projektigazgatója és Dávid Ferenc ferencvárosi lakos és rádiós, FKA önkéntes – vidám hangulatot varázsoltak a Csigaparkba. Gyűltek a célirányosan hozzánk igyekvő vendégek, és a játszótérre tartók is megálltak egy-két percre belehallgatni a beszélgetésekbe. Mindenki szót kapott, aki bemutatkozóként megjelent a rendezvényen, így valóban elértünk a célunk, hogy hallassunk magunkról mi, helyi civilek, akiknek fontos az, hogy tegyünk valamit közvetlen környezetünkért.
Az eseményt minden külső támogatás nélkül, saját erőből, saját szabadidőből, saját eszközökkel és saját anyagi forrásaink ráfordításával hoztuk létre. A FESZOFE részéről a nyilvános WC nyitva tartásáért (!) és az áramszolgáltatásért kiszámlázott 9000 Ft-os számla fedezésére a helyszínen adományt gyűjtöttünk.